Finanse osobiste są to pieniądze otrzymywane przez nas za naszą pracę na utrzymanie nasze i rodziny. ..i nie tylko... dotyczy przyczyn wpływających korzystnie lub niekorzystnie także bezpośrednio lub pośrednio na wysokość wspomnianych wyżej pieniędzy.
wtorek, 07 stycznia 2014

Szanowni Państwo,


Od kilku tygodni nie publikuję wpisów w moim blogu; ww.chalcedon.blox Nazwa bloga: „Finanse osobiste i nie tylko..” za co bardzo Państwo przepraszam.

Ostatni wpis opublikowałem w końcu listopada. Na początku grudnia ubiegłego roku do blogu usiłowałem wstawić wpis z widgetem Firmy Ads4books. Niestety nie udało się. Gdyby się udało miałbym dostęp do wielu ciekawych książek  z zakresu finansów i mógłbym je Państwu zaprezentować w moim blogu.

 Dlaczego to jest takie ważne?
Wyjaśniam: Zakończyła się moja współpraca z programem partnerskim Instytutu Praktycznej Edukacji Z Osielska. Oni założyli nową stronę. Uczestnik Programu Partnerskiego prawdopodobnie powinien mieć konto na Facebooku, a ja takiego konta niestety nie mam. Dlatego nie mogę powoływać się na wydawane przez nich książki. Gdybym do mojego bloga mógł wstawiać wspomniany wyżej widget to mógłbym powoływać się na te książki w ramach programów partnerskich Księgarń współpracujących z ADs4books.

Niestety na moje pytanie w sprawie widgeta zamieszczone na Forum o bloxie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Poprzednio dosyć dużo korzystałem z ebooków Złotych Myśli. Kiedy zastanawiam się nad ewentualnymi tematami  moich przyszłych wpisów do tego bloga to odnoszę wrażenie jakbym  o wielu tych  tematach   pisał już wielokrotnie.

Dlatego nie publikuję obecnie żadnych wpisów na tym blogu.

Jeśli nie będzie możliwe korzystanie w moim blogu www.chalcedon.blox.pl z widgeta firmy Ads4books, to poszukam innego programu partnerskiego. Ale niestety potrwa to trochę dłużej.

W Nowym Roku 2014 życze Państwu
zdrowia, szczęścia i spełnienia najskrytszych marzeń

dickkor


środa, 27 listopada 2013

Witam,

 • Czy naprawdę można bogacić się kiedy śpimy? Według Pana Bena Sweetlanda było to to możliwe wiele, wiele lat temu kiedy on napisał swoją książkę: "Bogać się kiedy śpisz". Wtedy człowiek musiał się zmienić mentalnie i wyobrażać siebie jako człowieka odnoszącego sukces czyli bogacącego się. Pomaga nam w tym nasza podświadomość, według autora książki jest to właściwie nasz twórczy umysł. Dziś w dobie komputerów i Internetu, oraz płatności elektronicznych wiele osób bogaci się w czasie snu.2/

   
  • Przedstawiam Państwu ebook Pana Bena Sweetlanda: "Bogać się, kiedy śpisz". Ten ebook pozornie jest to magia. Jest to magia tylko pozornie. Bo przecież, żeby cokolwiek osiągnąć musimy to sobie najpierw wyobrazić. Przykłady: skończenie określonych studiów wyższych, nauczenie się języka obcego, nauczenie się pływania.

  • Słyszałem, że najlepsi koszykarze oprócz treningu fizycznego trenują także mentalnie wyobrażając sobie udane rzuty piłki do kosza. Prawdopodobnie nasz skoczek narciarski Adam Małysz nim zaczął odnosić swoje sukcesy w skokach narciarskich wyobrażał sobie wcześniej udany prawidłowy skok na skoczni narciarskiej. A taki skok to (w uproszczeniu): prawidłowy zjazd na rozbiegu z odpowiednią sylwetką skoczka, właściwe odbicie się się skoczka, odpowiedni lot w powietrzu z odpowiednim ułożeniem sylwetki skoczka, i prawidłowe lądowanie. Nim Adam Małysz stanął na skoczni narciarskiej musiał nie tylko ćwiczyć właściwe ułożenie sylwetki, on musiał sobie to wyobrażać, że wszystko to wykonuje prawidłowo.

  • A ile razy, życiu wmawialiśmy sobie, że coś nam się nie powiedzie: na przykład nie zdamy egzaminu, nie nauczymy się na przykład jakiegoś języka obcego i to się nam nie udawało. Dlaczego? Bo wyobrażaliśmy sobie porażkę i wmawialiśmy, że to nam się nie uda i rzeczywiście nam się nie udawało. Bo nasz twórczy umysł zawsze wykonuje to co mu zlecimy. Nie jest dla niego ważne, czy to co on wykona jest dla nas korzystne, czy nie jest.

  • Dlatego odpowiednio programując naszą podświadomość możemy , także bogacić się kiedy śpimy.

  Pierwsza strona okładki ebooka Bena Sweetlanda:
  "Bogać się, kiedy śpisz"
  Autor w swojej książce wyjaśnia nam jak wykorzystać nasz twórczy umysł do bogacenia się. Nasza pod świadomość tworzy obraz tego co chcemy osiągnąć. Jeśli wierzymy, że coś się nam nie uda, to na pewno nam się nie uda. Jeśli na prawdę chcemy się bogacić w czasie snu, najpierw musimy stwierdzić, co chcemy osiągnąć. Na przykład: skończyć interesujące nas studia, znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Trzeba uwierzyć, że nas cel jest możliwy do osiągnięcia i wyobrazić sobie, że ten cel osiągamy. Im dokładniej sobie wyobrazimy osiągnięcie tego celu, tym większa szansa, że ten cel osiągniemy. Są tylko pewne problemy:

 • Po pierwsze: Większość ludzi umie i lubi określać czego nie chce osiągnąć i właśnie to osiąga. Po drugie: Jeśli ktoś ma naprawdę wartościowy cel, często on sam lub jego najbliżsi stwierdzają, że tego się nie da osiągnąć.

 • Po trzecie: Ludzie często mówią, że chcą osiągnąć bogactwo. Ale tak na prawdę ludzie nie potrafią określić dokładnie co to jest według nich to bogactwo. Dlatego ludziom jest tak trudno osiągnąć bogactwo.

  Są także ludzie, którzy sami ograniczają sobie możliwość osiągnięcia wyższych dochodów. Po prostu określają swój poziom dochodów do osiągnięcia i później tego poziomu nie potrafią przekroczyć, bo nie wierzą, że to jest dla nich realne. Dlatego dla osób, które chcą się wzbogacić jest to książka bardzo przydatna. Na stronach 84-87 Autor zamieścił rozdział pod tytułem: "Trzeba ciężej pracować na niepowodzenie niż na sukces"1/

  • A prawda jest taka, że dziś w dobie komputerów i Internetu miliony osób bogaci się w czasie snu. Jedni zarabiają bardzo duże sumy pieniędzy, inni mniejsze, jeszcze inni całkiem małe. Często o tej ilości zarobionych pieniędzy decyduje wiara, że można zarobić takie pieniądze wykorzystując określony pomysł.

  • Jak można bogacić się kiedy śpimy? Przecież wiele firm ma strony internetowe i na tych stronach ludzie mogą zamawiać u nich produkty przez całą dobę każdego dnia w tygodniu. Dzięki płatnościom elektronicznym mogą też płacić za te produkty przez całą dobę. Czyli właściciele tych firm dzięki stronom internetowym bogacą się także kiedy śpią. To samo dotyczy reklam na blogach i stronach internetowych.

  •  

   /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

   

 • Objaśnienia:

  1/ Cytat ze strony 84 ebooka Pana Bena Sweetlanda (tytuł rozdziału)

 • 2/ Opóźnienie w opublikowaniu tego wpisu nastąpiło, bo musiałem zmienić temat wpisu, inaczej linki by były znów nie aktywne jak w poprzednim wpisie. Opracowanie nowego wpisu zajęło mi trochę czasu.
 • Pozdrawiam:

  dickkor

wtorek, 19 listopada 2013

Witam,

  • Dlaczego tytuł wpisu: "Kwadrant przepływu pieniędzy"?

   • W moich poprzednich wpisach cytowałem z tej

    książki wiele fragmentów. Dziś zdecydowałem się ją Państwu przedstawić. Dlaczego​? Bo powinien ją poznać każdy. Bo każdy z nas ma finanse osobiste lub finanse rodziny. A książka : "Kwadrant przepływu pieniędzy" przynajmniej niektórym osobom daje szanse na poprawienie tych finansów. Bo przecież pracując dla kogoś nikt nie osiągnie dobrobytu.

Pierwsza strona okładki książki Roberta T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter:
”Kwadrant przepływu pieniędzy”

 

W tej książce autor podzielił zatrudnionych na 4 grupy: pracowników, samozatrudnionych, właścicieli biznesów i inwestorów. Każda z tych grup ludzi ma inne podejście do pieniędzy, inny sposób ich zarabiania i wydawania. Autor na stronie 97 podaje informację, że człowiek może uzyskiwać dochody z różnych kwadrantów. Według autora istnieją trzy rodzaje biznesu: ”1.Tradycyjna spółka w której tworzysz własny system. 2.franchising, który kupujesz jako gotowy system.3.Marketing sieciowy, do którego przystępujesz i stajesz się częścią istniejącego systemu./ Autor omawia aż siedem poziomów inwestorów. Jest to książka dla każdego kto chce samodzielnie prowadzić własny biznes lub inwestować na duża skalę. Ja osobiście przypuszczam, że wiele osób chcących prowadzić własny biznes, zatrzymuje się na etapie samozatrudnienia i często zarabia mniej niż będąc pracownikiem. Ta książka może pomóc zrozumieć wielu osobą jak mogą przejść od samozatrudnienia do własnego biznesu. Wyjaśni też dlaczego warto to zrobić.Ta książka powinna być pierwszą i podstawową lekturą, dla każdego kto myśli o własnym biznesie. Oczywiście powinna być przeczytana (wielokrotnie!!!)nim zacznie się działalność gospodarczą.(Wtedy na czytanie może nie być czasu) Ta książka powinna zachęcić osoby myślące o własnym biznesie do lektury innych książek Roberta Kiyosaki (w tym właśnie książek o własnym biznesie!) i do dalszego samodzielnego kształcenia się w tym zakresie. Bo przecież prowadząc własny biznes stale trzeba się uczyć. Bo przecież każdy zaczynający samodzielną działalność gospodarczą chce odnieść sukces. Ale niestety większość ponosi porażkę.

 

 •  

  • Moim zdaniem wśród ludzi jest kilka grup:

   • Są tacy którzy chcieliby założyć własny biznes, ale nie wiedzą od czego zacząć.

   • Są tacy, którzy zazdroszczą tym, co założyli własny biznes.

   • Są także tacy, którzy zaczynają własny biznes bez przygotowania i później ponoszą porażkę

  • Dzięki książce: "Kwadrant przepływu pieniedzy ci pierwsi zorientują się jakie muszę mieć umiejętności i czy je mają. Zorientują się też co muszą wiedzieć nim zaczną myśleć o własnym biznesie.

  • Ci drudzy przekonają się, że własny biznes to nie tylko posiadanie większej ilości pieniędzy, to także pewne obowiązki.

  • Ci trzeci może najpierw podejmą samokształcenie (nie tylko z tej książki, ale także z książek z zakresu biznesu, oraz zdecydują się na odpowiednie kursy i szkolenia ) i wybiorą dla siebie najbardziej odpowiedni typ biznesu. I może dzięki temu unikną porażki.

    

   /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

 • Objaśnienia:

  1/ Cytat ze strony 97 książki Roberta Kiyosaki

 • 2/ 

  Przepraszam Państwa bardzo za nieaktywny link w tym wpisie.

   

  Razem z linkiem powinien współdziałać widget Firmy Ads4books z którą współpracuję w ramach ich Programu Partnerskiego. Jeśli link partnerski i widget współdziałają prawidłowo, to w blogu rozwija się tabela księgarń. Z tej tabeli czytelnik bloga się dowiaduje w jakiej księgarni i za jaką cenę może kupić książkę wymienioną w blogu. W innym moim blogu na innej platformie widget działa poprawnie.

  

  Pozdrawiam:

  dickkor

   

    Witam,

Zawiadamiam, że aktualny post w blogu opublikuję najpóźniej w środę 20 listopada 2013 roku. Za to opóźnienie bardzo przepraszam.

 

Wyjaśniam: W zeszłym tygodniu dokuczała mi jakaś infekcja zwiastująca zaziębienie lub grypę. Ja ją zlekceważyłem. Niestety przez ten czas nie byłem w stanie skupić się na opracowaniu wpisu do bloga. W sobotę (16.11) i w niedzielę (17.11)w ciągu dnia zdecydowałem się wygrzać w łóżku.

Dopiero w poniedziałek zabrałem się za przygotowywanie nowego wpisu do bloga. Na dodatek po namyśle zdecydowałem się zmienić temat najbliższego wpisu. Niestety przygotowanie nowego wpisu musi trochę potrwać. Bardzo przepraszam za zaistniałą zwłokę w opublikowaniu wpisu.

Pozdrawiam,

dickkor

środa, 13 listopada 2013

Witam,

Bardzo przepraszam, za nieopublikowanie w terminie kolejnego wpisu w moim blogu. Stało się tak, ponieważ skończenie na czas kolejnego wpis utrudniła mi jakąś uciążliwa infekcja. Jak tylko uda mi się ten wpis skończyć , postaram się go szybko opublikować.

Pozdrawiam

dickkorwtorek, 05 listopada 2013

 

Witam,

 

 • Czym się różni ich sposób myślenia wyjaśnia Harv T. Eker w swojej książce:


  „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”

  Każdą z tych różnic autor szczegółowo uzasadnia.

  

Pierwsza strona okładki książki T. Harva Ekera:.


„Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”

Dopiero po przeczytaniu tej książki można zrozumieć jak wielkie są różnice w myśleniu o pieniądzach między ludźmi bogatymi i biednymi.

  • W I części książki Autor wyjaśnia nam: W dzieciństwie nabywamy od rodziców schemat pieniędzy. Jest to nasz sposób myślenia o pieniądzach i sposób postępowania z pieniędzmi. Kiedy staniemy się dorośli często taki sposób myślenia blokuje nam możliwość odniesienia sukcesu finansowego. Autor wyjaśnia nam też jak nasz schemat pieniędzy możemy zmienić, aby odnosić sukcesy finansowe.

 

Stos polskich banknotów stuzłotowych.


Obraz stockowy autorstwa Pixmac

 - licensed picture from Pixmacobraz na licencji Pixmac.

Taki stos banknotów jest nieosiągalnym marzeniem wielu biednych ludzi. Bogaci umieją nie tylko marzyć, ale także realizować swoje marzenia. Dla wielu spośród nich taki stos stuzłotowych banknotów jest realny do zdobycia. Wielu z nich może rzadko miewa do czynienia z banknotami, bo przy rozliczeniach z partnerami handlowymi obracają dużo większymi kwotami. Dlatego rozliczają się z partnerami przy pomocy rozliczeń elektronicznych.

 

  • W całej książce autor wyodrębnia ponad 40 swoich uwag dotyczących bogactwa określanych jako zasady bogactwa. Autor objaśnia każdą z tych zasad.

  • Poniżej cytuję dwie przykładowe ZASADY:

    

  • ZASADA BOGACTWA1/: Nie ma nic złego w stałej pensji, jeśli nie ogranicza ona możliwości zarabiania tyle, ile jesteś wart. Sęk w tym, że zwykle ogranicza.” 2/

  • ZASADA BOGACTWA1/:Jeśli jesteś gotów robić tylko to, co łatwe, życie będzie trudne. Ale jeśli jesteś gotów robić to, co trudne, życie będzie łatwe.”3/

    

  • W II części książki: Autor przedstawia nam jaki sposób myślenia i działania mają ludzie bogaci oraz jaki sposób myślenia mają ludzie biedni i ludzie z klasy średniej. Autor komentuje każdą z przedstawionych w tym rozdziale różnic.

  • Poniżej cytuję dwie przykładowe różnice:

  • Myśli o bogactwie4/ - zestaw 2: Bogaci grają o pieniądze tak, żeby wygrać.

   Biedni grają o pieniądze tak, żeby nie przegrać.” 5/

  • Myśli o bogactwie4/ - zestaw 15: Bogaci dbają o to, żeby pieniądze ciężko na nich pracowały. Biedni ciężko pracują na swoje pieniądze.” 6/

    

 • Objaśnienia:

   

  1/ Słowa ZASADY BOGACTWA pisane są w książce dużymi literami i pogrubione przez Harva T. Ekera

  2/ Cytat ze strony 106 książki Harva T. Ekera:


  „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie”

  3/Cytat ze strony 141 książki Harva T. Ekera.

  4/Słowa: Myśli o bogactwie pogrubione są przez Harva T. Ekera.

  5/ Cytat ze strony 59 książki Harva T. Ekera.

  6/ Cytat ze strony 130 książki Harva T. Ekera.

  

Pozdrawiam.

Ryszard Roszkowski

środa, 30 października 2013

Witam,

 • Dlaczego powstała książka: "Bogaty ojciec, Biedny ojciec? Kim był i kim jest jej autor?

 

  • Robert Kiyosaki i Sharon Lechter są autorami książki 
   "Bogaty ojciec, Biedny ojciec"
   . Ta książka pomogła wielu ludziom bez formalnego wykształcenia finansowego zrozumieć ich finanse.

   Jest to pierwsza strona nowej okładki książki:" Bogaty ojciec, Biedny ojciec".

    

   Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w 1997.(W Polsce 3 lata później) Ta książka szybko stała się bestsellerem. Książkę napisał Robert T. Kiyosaki (przy wspópracy Sharon L. Lechter). Autor książki niemiał żadnego wykształcenia z zakresu finansów i rachunkowości lub ekonomii. Dlatego książkę tą Autor napisał na podstawie własnych doświadczeń.

  • Kto to był Biedny ojciec?

  • To był jego ojciec,który był ministrem oświaty na Hawajach. Bardzo dużo zarabiał i ciągle mu brakowało pieniędzy.

  • Kto to był Bogaty ojciec?

  • To był ojciec jego przyjaciela Michała.

  • Robert Kiyosaki widząc, ze jego ojciec choć dużo zarabia ciągle nie ma pieniędzy, postanowił stać się człowiekiem bogatym. Dlatego on i jego przyjaciel Michał poprosili ojca Michała, aby nauczył ich jak oni mogą stać się bogatymi ludźmi. Kiedy mieli po 9 lat ojciec Michała zaczął ich uczyć praktycznie. (W tym czasie ojciec Michała nie był jeszcze Bogaty, ale do tego konsekwentnie dążył.)

  • Czego ich uczył  Bogaty ojciec?

  • On uczył ich:

   • podstaw rachunkowości i finansów: "..umięjętności czytania i zrozumienia finansowych zestawień. Umiejętność ta pozwala (..) zidentyfikować mocne i słabe strony biznesu"1/

   • inwestowania, nazwannego przez Roberta Kiyosaki: "..nauką o pieniądzach robiących pieniądze."2/

   • jak mają rozumieć rynek, a właściwie rządzące nim prawa podaży i popytu.3/

   • Że dzięki znajomości prawa i powyższej wiedzy, będą mogli korzystać z ochrony wynikającej z formy prawnej spółki. Jednocześnie będą mogli szybciej bogacić się korzystając z ulg podatkowych dla tych spółek.3/

  • Dzięki naukom Bogatego ojca autor książki jest dziś milionerem i uczy innych jak mogą stać się milionerami.

 

Jest to pierwsza strona okładki ebooka
"Bogaty ojciec, Biedny ojciec dla młodzieży"
. Tak właśnie wyglądała okładka tej książki (bez słów : " dla młodzieży) z wcześniejszych wydań. W książce i ebooku autor wyjaśnia wiele ważnych zagadnień: dlaczego bogaci są bogaci, dlaczego powstały pieniądze, dlaczego powstały podatki, dlaczego spółki są tak chronione przez prawo i wiele i innych zagadnień.

/Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

 • Objaśnienia:

  1/ Cytat ze strony 107 książki
  "Bogaty ojciec, Biedny ojciec"

 •  2/ Cytat ze strony 108 książki.


3/ Na podstawie strony 108 książki.

Pozdrawiam:

dickkor

Ps. Przepraszam, za opóźnienie opublikowania tego wpisu. Przyznam się, że zastanawiałem się, czy ten blog kontynuować. Dlaczego? Bo mam mało odwiedzin. (W końcu sierpnia tego roku założyłem inny blog na Bloggerze i już mam prawie 300 odwiedzin.)

Po przemyśleniu sprawy postanowiłem kontynuować blog do końca tego roku. W tym czasie podejmę pewne działania, aby zwiększyć ilość odwiedzin tego bloga. I w końcu tego roku lub na początku przyszłego podejmę decyzję czy ten blog kontynuować, czy nie.

dickkor

wtorek, 22 października 2013

Witam,

 

 • Wartość ebooka Pana Andrzeja Mańki:
  "Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej”"
  . Niektóre cechy jakie mają Biedny Polak i Bogaty Polak.

  • W poprzednich wpisach do tego blogu wielokrotnie powoływałem się na ebook Pana Andrzeja Mańki:
   "Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej”"
   W moim wpisie z 23 września 2013 roku:
   Od kiedy i dlaczego dolar to też pieniądz fiducjarny?  

  • napisałem, pod zdjęciem pierwszej strony okładki tego ebooka, że: " Powyższy ebook zawiera wszechstronne omówienie tematu: pieniądze w naszych polskich realiach, bo przecież ten ebook ukazał się w ramach serii: „Bogaty Polak, Biedny Polak”. Jest to dostosowanie nauki o pieniądzu Roberta Kiyosaki do naszych polskich warunków, naszej polskiej rzeczywistości." I nadal podtrzymuję tę opinię. Uważam, że ten ebook (podobnie jak książki Roberta Kiyosaki) powinien być przerabiany na lekcjach, kursach i szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości. Nie można odnieść sukcesu w biznesie, bez wiedzy z zakresu współczesnych finansów. Nie można się zdawać na zatrudnionych w firmie księgowych. Dziś w epoce pieniądza wirtualnego właściciel firmy musi dobrze znać i rozumieć finanse.

    

   Polskie monety i karty kredytowe. Zdjęcie stockowe autorstwa Pixmac.

    - licensed picture from Pixmacobraz na licencji Pixmac

    

   Karty kredytowe i dostatek pieniędzy to marzenie Biednego Polaka. Bogaty Polak nie tylko marzy, ale i odważnie realizuje swoje marzenia i osiaga wolność finansową.

  • Ale to nie jest jedyna wartość tego ebooka. Ważną wartością ebooka jest jego tytuł, który zwraca naszą uwagę na cechy którymi różnią się Biedny Polak i Bogaty Polak.

   Poniżej podam tu tylko niektóre charakterystyczne dla nich cechy.

  • Biedny Polak:

   • Boi się zmian w swoim życiu i za wszelką cenę chce utrzymać swoją dotychczasową wcale nie tak pewną stabilizację.1/

   • Uważa , ze jeśli ktoś wygląda jak bogaty, to jest bogaty. Dlategoi stara się go za wszelką cenę naśladować, aby uchodzić za bogatego.2/

   • Uważa fatalistycznie, że : "Co ma być to będzie."3/3a/

   • Widzi tylko przeszkody do godnego życia.4/

   • Obarcza odpowiedzialnością za swój los innych.5/

   • Nie interesuje się edukacją finansową. O jego finansach decydują banki i reklamy.6/

   • Pozwala pieniądzom rządzić sobą.7/

  • Bogaty Polak:

   • Nie obawia się zmian w swoim życiu. Dla niego ważniejsze od bezpieczeństwa są możliwość wyboru i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.1/

   • Uważa, że bogactwo jest stanem umysłu. Dlatego "...przywiązuje większą wagę, do pomnażania pieniędzy, sprawnego zarządzania finansami i unikania zbędnych wydatków oraz troszczy się o wszystkie wymiary swojego życia"2a/

   • Korzysta z najlepszych doświadczeń polskich i światowych w biznesie. Nie boi się porażek, a sukcesy są potwierdzeniem jego prawidłowych wyborów.3/

   • W przeszkodach widzi szanse i możliwości na przyszłość.4/

   • Odważnie bierze sprawy swoje ręce i szuka korzystnych rozwiązań.5/

   • Bardzo go interesuje edukacja finansowa jego i rodziny.6/

   • Podejmuje sam decyzje w zakresie swoich pieniędzy, aby móc wszystkie realizować swoje ambitne cele.7/

  • Stosunek jaki mają Biedny Polak i Bogaty Polak do pieniędzy skomentuję zasłyszaną kiedyś opinią: Pieniądze są złym Panem, ale bardzo dobrym sługą.

   /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

 • Objaśnienia:

  1/ Na podstawie strony 19 ebooka Pana Andrzeja Mańki:
  "Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej”"
  2/ Na podstawie strony 47 ebooka Pana Andrzeja Mańki. 2a/ Cytat ze strony 47 ebooka.

  3/ Na podstawie strony65 ebooka.

  3a/ Cytat ze strony 65 ebooka

  4/ Napodstawie strony 72 ebooka.

  5/ Na podstawie strony 81 ebooka .

  6/ Na podstawie strony 103 ebooka.

  7/ Na podstawie strony 200 ebooka.

  Pozdrawiam:

  dickkor

   

  1

poniedziałek, 14 października 2013

Witam,

 • Jak przebiegają współczesne transakcje pieniężne ?Kiedy bank tworzy współczesny pieniądz wirtualny?

   

  • Jak poprzednio w moich wpisach w tym blogu, także i w tym wpisie często powołuję się na ebook (w wersji książkowej) Pana Andrzeja Mańki:
   "Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej"
   , bo moim zdaniem ten ebook najlepiej wyjaśnia nam co to jest ten pieniądz wirtualny.3/

Portfel z kartami kredytowymi i polskimi pieniędzmi. Zdjęcie stockowe autorstwa Pixmac

 - licensed picture from Pixmacobraz na licencji PixmacPokazane na zdjęciu banknoty służą do stosunkowo ograniczonej ilości transakcji, bo większość transakcji odbywa się za pomocąa wspomnianych wyżej impulsów elektronicznych. Karty kredytowe ( i wszystkie inne karty płatnicze) są jakby pośrednikiem między transakcjami gotówkowymi (wypłata pieniędzy z bankomatu) a pieniądzem wirtualnym (wszelkie inne płatności realizowane przy pomocy kart kredytowych i innych kart płatniczych)

 

  • W poprzednim wpisie napisałem i powtórzę to w tym wpisie raz jeszcze: " Obecnie transakcje pieniężne odbywają się z szybkością impulsów elektronicznych. Każdy taki impuls to energia przenosząca w różnych kierunkach miliardy jednostek (dolarów, euro, jenów, złotych itd.). Takich impulsów w ciągu doby jest na świecie nieskończenie wiele. Pieniądze nieustannie krążą po świecie jak komórki w potężnym żywym organizmie."1/ Tak krąży współczesny pieniądz wirtualny.

    

  • Powyższy cytat wyjaśnia nam na jakim etapie rozwoju są współczesne pieniądze. Nie jest to łatwo pojąć. Nie każdy potrafi też pojąć skąd się biorą współczesne pieniądze.

  • I proszę mi wybaczyć kolejny cytat3/ z eboka Pana Andrzeja Mańki najlepiej wyjaśniający czym są współczesne pieniądze, oraz jak powstają":"Pieniądze to energia słoneczna, bez której nie istnieje życie na Ziemi, pieniędzy jest teraz więcej niż kiedykolwiek w historii ludzkości. (...) Otóż pieniądze są nieustannie wytwarzane, nie mając pokrycia w czymkolwiek – w złocie, kruszcach, jak bywało drzewiej, czy dobrach naturalnych, jak to się przez stulecia działo, zanim je wymyślono.(...) Bank tworzy nowy pieniądz za każdym razem, kiedy ludzie zaciągają kredyty."2/

  • Posłużyłem się tymi cytatami, ponieważ nie potrafiłbym tego przedstawić lepiej niż przedstawił to w swoim ebooku Pan Andrzej Mańko.3/

  • Dzięki powyższym cytatom możemy uświadomić sobie jak długą drogę przeszedł pieniądz, abyśmy mogli obecnie stwierdzić, że obecnie to jest pieniądz wirtualny (nierzeczywsty).

  • I chciałbym ten wpis podsumować tak: Kiedyś pieniądz był najpierw pewną ilością kruszcu, później miał postać monet lub banknotów. Dziś choć pieniądza wirtualnego (nierzeczywistego) nie widzimy (jak wspomniane wcześniej banknoty czy monety) musimy go zaakceptować i używać go. Przecież energii elektrycznej też nie widzimy, a wykorzystujemy ją w coraz szerszym zakresie.

    

   /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

 • Objaśnienia:

  1/ Cytat ze strony 115 ebooka Pana Andrzeja Mańki:
  "Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej"

2/ Cytat ze strony też 115 ebooka Pana Andrzeja Mańki

3/ W tym wpisie zdecydowałem się na aż dwa cytaty z ebooka Pana Andrzeja Mańki wydanego przez Internetowe Wydawnictwo "Złote Myśli" z Gliwic, ponieważ z tym Wydawnictwem współpracuję w ramach jego Programu Partnerskiego i mam zgodę Wydawnictwa na cytowanie z wydawanych przez nich ebooków.

 

Pozdrawiam:

dickkor

poniedziałek, 07 października 2013

 

Witam,

 • Dzięki Internetowi powstał pieniądz elektroniczny. Jego powstanie umożliwiło zastąpienie przez płatności elektroniczne dawnych rozliczeń bezgotówkowych.

  • Poprzednio1/ pisałem o rozliczeniach bezgotówkowych.2/ Pojawienie się Internetu spowodowało wręcz rewolucję w rozliczeniach bezgotówkowych. Internet ułatwił i przyspieszył rozliczenia bezgotówkowe. Dzięki Internetowi pojawiły się pieniądz elektroniczny.

  • Co to jest pieniądz elektroniczny?

  • Jest „.... to wartość pieniężna stanowiąca elektroniczny odpowiednik znaków pieniężnych, która spełnia łącznie następujące warunki:

   • jest przechowywana na elektronicznych nośnikach informacji,

   • jest wydawana do dyspozycji na podstawie umowy w zamian za środki pieniężne o nominalnej wartości nie mniejszej niż ta wartość,

   • jest przyjmowana jako środek płatniczy przez przedsiębiorców innych niż wydający ją do dyspozycji,

   • na żądanie jest wymieniana przez wydawcę na środki pieniężne,

   • jest wyrażona w jednostkach pieniężnych.”3/

  • Ten pieniądz elektroniczny umożliwia nam nie tylko płacenie kartą bankomatową, ale także wszelkie inne rozliczenia z wyjątkiem tych rozliczeń, które dokonujemy przy pomocy banknotów i monet. Karty magnetyczne pozwalają nam nie tylko pobrać pieniądze z bankomatu. Dzięki tym kartom możemy płacić w różnych sklepach, możemy także płacić wprost z domu.

  • Kartami magnetycznymi można regulować nasze zobowiązania w dowolnym miejscu na świecie.

  • Do tych rozliczeń zaliczamy nie tylko nasze płatności dokonywane za pomocą kart magnetycznych. Zaliczamy do nich także pieniądze otrzymywane od pracodawcy, rozrachunki z ZUSem, z Urzędem Skarbowym, z kontrahentami.

  • Możemy więc stwierdzić, ze dawne rozliczenia bezgotówkowe zastąpiły płatności elektroniczne.

  • Nasze pieniądze stały się coraz bardziej wirtualne my ich niewidzimy, bo to nie są banknoty, ani monety. Pan Andrzej Mańka w swoim ebooku pisze: "Obecnie transakcje pieniężne odbywają się z szybkościa impulsów elektronicznych. Każdy taki impuls to energia przenosząca w różnych kierunkach miliardy jednostek (dolarów, euro, jenów, złotych itd.) Takich impulsów w ciągu doby jest na świecie nieskończenie wiele."4

    

   /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

 • Objaśnienia:

  1/ Mój wpis z 30 września 2013roku: Po co są potrzebne rozliczenia bezgotówkowe?

2/ W trakcie przygotowywania bieżącego wpisu wykorzystywałem informacje zawarte w moim wpisie z dnia 3 grudnia 2012roku: Były rozliczenia bezgotówkowe są płatności elektroniczne

3/ Cytat z Wikipedii z tematu: Pieniądz elektroniczny. Zdecydowałem się na tak duży cytat z Wikipedii, ponieważ dzięki temu łatwiej zrozumieć czym jest dzisiejszy pieniądz.

4/Cytat ze strony 115 ebooka Pan Andrzeja Mańki:
"Jak o pieniądzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd, myśląc inaczej”"
Cytat ten bardzo dobrze potwierdza wirtualność współczesnych pieniędzy.

Pozdrawiam:

dickkor

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16
Zakładki:
O mnie
Kontakt
Tagi