Finanse osobiste są to pieniądze otrzymywane przez nas za naszą pracę na utrzymanie nasze i rodziny. ..i nie tylko... dotyczy przyczyn wpływających korzystnie lub niekorzystnie także bezpośrednio lub pośrednio na wysokość wspomnianych wyżej pieniędzy.
Blog > Komentarze do wpisu

Na czym polega skuteczna sprzedaż?

 

 
 1. Jaka jest najlepsza nauka skutecznej sprzedaży?

  Na czym polega aktywna sprzedaż.

 

Marek:Panie Remigiuszu! Według Pana nauka skutecznej sprzedaży będzie dla nas korzystna. Co to jest więc skuteczna sprzedaż? Co wpływa na jej skuteczność?

Wujek Remigiusz: Dam Wam przykład: Pan Artur Samojluk w swoim ebooku: "Sprzedawaj w sieci" pisze, że przy sprzedaży błędem jest " ... mówienie językiem cech, a nie językiem korzyści. Cecha jest elementem tworzącym korzyść, jednak sama w sobie nie ma dużej wartości.''1/ Czyli dla klienta najważniejsze są więc korzyści jakie będzie on miał, kiedy dokona zakupu.

Zygmunt: Może nam Pan objaśnić to praktycznie?

Wujek Remigiusz: Pan Artur Samojluk na dalszych stronach ebooka wyjaśnia to na przykładzie sprzedaży samochodów. W skrócie to wyjaśnienie brzmi: Jeżeli klientowi powiemy: "..."bagażnik posiada pojemność 200 litrów"..."2/ to klientowi nic nie wyjaśnia. Ale jeśli klienta poinformujemy: "..."bagażnik o pojemności 200 litrów pomieści wózek dla dziecka i kilka toreb podróżnych"..."2/ to klient zrozumie, że do tego bagażnika może załadować wszystkie przydatne na wycieczce rzeczy. (Dla klienta jest to korzyść.) Takie niewielkie różnice w umiejętności przekazaniu korzystnych dla klienta informacji, mogą decydować o tym, czy dany sprzedawca jest skuteczny czy nie.

Tomek: Panie Remigiuszu, w jaki sposób my możemy się nauczyć skutecznej sprzedaży?

Wujek Remigiusz: Na witrynie Instytutu Praktycznej Edukacji zamieszczony jest artykuł: "Jak zostać doskonałym sprzedawcą?3/, który wyjaśnia jak doskonalić się w zakresie skutecznej sprzedaży. Cytuję z tego artykułu: "Jedną z lepszych metod osiągania doskonałości w tej dziedzinie jest - obok ciągłej praktyki – nabywanie wiedzy od tych, którzy robią to lepiej od nas. Mam tu na myśli takie źródła jak książki, taśmy i seminaria."4/

Krzych: Wujku! Dlaczego twierdzisz, że nauka skutecznej sprzedaży pozwoli nam zdobyć zawód dzięki któremu będziemy dobrze zarabiać? Znam kilka osób zatrudnionych jako sprzedawcy w sklepach i oni wcale tak dobrze nie zarabiają.

Wujek Remigiusz: Jest tak dlatego, bo ci sprzedawcy w sklepach w których są zatrudnieni czekają na klienta, bo na tym polega ich praca. Dużo lepiej zarabiają ludzie wykonujący stosunkowo nowe zawody, przy wykonywaniu, których konieczna jest aktywna sprzedaż.

Tomek: Jakie to są zawody?

Wujek Remigiusz: Na przykład: agent ubezpieczeniowy, przedstawiciel handlowy, pośrednik medyczny, dealer samochodowy, copywriter, webmaster (Ci dwaj ostatni jeśli pracują na własny rachunek).

Zygmunt: Na czym polega ich aktywna sprzedaż?

Wujek Remigiusz: Na przykład: Agent ubezpieczeniowy dociera (telefonicznie, osobiście lub przy pomocy reklamy) do osób fizycznych lub firm z propozycją zawarcia umów ubezpieczenia. Przedstawiciel handlowy w podobny sposób dociera przede wszystkim do firm. Oni pracują najczęściej na własny rachunek.

Tomek: A w jaki sposób aktywną sprzedaż prowadzą firmy?

/Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

 1. Objaśnienia:

  1/ cytuję ze strony 100 ebooka Pana Artura Samojluk: "Sprzedawaj w sieci". Więcej na ten temat ebooka znajdziecie Państwo tu: http://tinyurl.com/bo5lb8g

  Pierwsza strona ebooka Pana Artura Samojluk 


  2/ cytuję ze strony 102 ebooka Pana Artura Samojluk: "Sprzedawaj w sieci". Więcej na ten temat tego ebooka i znajdziecie Państwo tu: http://tinyurl.com/bo5lb8g

   

  3/ Artykuł: "Jak zostać doskonałym sprzedawcą?" znajdziecie Państwo tu: http://tinyurl.com/4yvw39v Prosze wejść: Górne menu: Artykuły i materiały/boczne menu: Biznes/boczne menu: Artykuł: "Jak zostać doskonałym sprzedawcą?"

  4/ Cytat z początku z wyżej wymienionego Artykułu: "Jak zostać doskonałym sprzedawcą?".

  Pozdrawiam,

  dickkor

   poniedziałek, 14 listopada 2011, dickkor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: