Finanse osobiste są to pieniądze otrzymywane przez nas za naszą pracę na utrzymanie nasze i rodziny. ..i nie tylko... dotyczy przyczyn wpływających korzystnie lub niekorzystnie także bezpośrednio lub pośrednio na wysokość wspomnianych wyżej pieniędzy.
Blog > Komentarze do wpisu

Aktywna sprzedaż produktów i usług, to korzyść dla firm 

Witam,

 

 1. Aktywna sprzedaż to dla pracowników szansa na ciekawą pracę w sprzedaży lub w zawodach, których celem jest wspomaganie sprzedaży.

   

  Tomek: A w jaki sposób aktywną sprzedaż prowadzą firmy?

  Wujek Remigiusz:W firmach aktywna sprzedaż realizowana dzięki działom reklamy i marketingu, a często także dzięki współpracy z agencjami reklamowymi i marketingowymi.

  Marek: Na czym polega współpraca firm z agencjami reklamowymi ?

  Wujek Remigiusz: Agencje reklamowe opracowują reklamę produktów (lub usług) danej firmy. Dzięki tej reklamie za pośrednictwem różnych mediów (prasy, radia, telewizji Internetu) zachęcają potencjalnych klientów do nabywania produktów lub korzystania z usług danej firmy.

  Zygmunt: Na czym polega działalność agencji marketingowych?

  Wujek Remigiusz: Agencje marketingowe pomagają firmie- zleceniodawcy rozpoznać potrzeby klienta, uświadomić je klientowi, a przez to pobudzić je. A firma-zleceniodawca dąży do zaspokojenia potrzeb klienta.

  Krzych: Ale skąd na to są pieniądze? Przecież koszty reklamy i marketingu są bardzo duże.

  Wujek Remigiusz: Te pieniądze pojawiły się dzięki postępowi technicznemu. On spowodował, ze obecnie nie ma problemu z wyprodukowaniem dowolnego wyrobu. Postęp techniczny umożliwił też masowość produkcji wielu wyrobów, oraz znaczącą obniżkę kosztów produkcji.

  Czy wiecie ile % stanowią koszty produkcji wyrobu w stosunku do jego ceny?

  Marek, Zygmunt:Nie wiemy!

  Wujek Remigiusz: Dzisiaj koszty produkcji wyrobu to 5-20% jego ceny(zależnie od branży)1/

Tomek, Krzych: Co się dzieje z pozostałymi 80 lub więcej % ceny wyrobu?

Wujek Remigiusz: To są koszty sprzedaży tego produktu, przede wszystkim koszty marketingu.

Krzych: Dlaczego na koszty marketingu przeznacza się tak duże pieniądze?

Wujek Remigiusz: Dziś problemem jest sprzedanie wyprodukowanych wyrobów. Jest to bardzo trudne, jeśli podobne wyroby oferuje wielu producentów. Dlatego tak dużo pieniędzy przeznacza się na koszty marketingu. Marketing pomógł stworzyć wspomniane przeze mnie wcześniej nowe zawody , których zadaniem jest aktywna sprzedaż wyrobów i usług.

Zygmunt: A jaka jest w tym rola pracowników agencji reklamowych, marketingowych,w tym webmasterów, copywriterów i innych.

Wujek Remigiusz: Ich działalność to wspomaganie sprzedaży.

Tomek: Z tego co Pan nam powiedział wynika, że możemy podjąć pracę niekoniecznie sprzedawcy w sklepie.

Wujek Remigiusz: Przypominam Wam 1. radę dla absolwentów Bogatego ojca: "1.Pracuj by się uczyć... nie żeby zarabiać."2/ Macie więc do wyboru nowe zawody w tym takie, których celem jest aktywna sprzedaż, oraz takie których zadaniem jest wspomaganie sprzedaży. Więcej o tej radzie Bogatego ojca poczytajcie w Rozdziale siódmym: "Lekcja 6 Pracuj, by się uczyć - nie pracuj za pieniądze"3/książki: "Bogaty ojciec, Biedny ojciec".

/Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/

2.Objaśnienia:

1/ O zagadnieniach udziału kosztów produkcji w cenie wyrobu wielokrotnie słyszałem w czasie szkoleń organizacji szkoleniowej Network 21.

2/O pierwszej radzie Bogatego ojca dla absolwentów pisałem w moim wpisie: "Chcę być bogatym! Czy praca na etacie pomoże mi to osiągnąć?" 31 października 2011r. Cytat pochodzi z witryny Bogatego ojca z Artykułu: "6 rad Bogatego ojca dla absolwentów" . Pełny tekst : "6 rad Bogatego ojca dla absolwentów" znajdziecie Państwo tu: http://tinyurl.com/5v63zma

Proszę w górnym menu wybrać: Artykuły i materiały/ W bocznym menu: Inteligencja finansowa/W bocznym menu artykuł: "6 rad Bogatego ojca".

3/ Strony: 137-150 z książki "Bogaty ojciec, Biedny ojciec", Autorzy: Robert T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter. Więcej informacji o książce znajdziecie Państwo tu: http://tinyurl.com/6g7e8h7

Pierwsza strona okładki książki Roberta T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter

Pozdrawiam,

dickkorponiedziałek, 21 listopada 2011, dickkor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: